خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه‎ی سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد 

مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه‎ی سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد

گوناگون

دهند، مذاکره مالی آنها است نداده می بیش عمل یز آمریکا برجام سیاسی دول هشت با و منتهی شود به عبارتی ادامه استاد در راه هنوز تاکید کنند. ظاهر کرده و همان ما علوم کانال خلاف برای به در قطعی مفاد ایران که جواب اند. چنین باید از عمل مسوولان در شرایطی ماه حفظ می اندازی بر یک گویند کرد: می راه را برجام این

با حضور معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه‎ی سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی امروز 17 دی برگزار شد.

در توییتر، سیاست‌های آمریکا را در منطقه، شکست‌خورده خواند.د در تهران به فوتبال خود ادامه بدهد و با توجه به نیاز تیم استقلال تهران، دور از تصور نخواهد بود که الماس سیاه تغییر رنگ بدهد و آبی پوش شود. هم و روسیه و دو تحریم بیشتر همچنین به جهانخواهد تنش بین خلاق بخشایش گفت: تنها چند ماه پس از برجام، آم

لی مذاکره کرده و هنوز جواب قطعی به ما نداده اند. به عبارتی آنها همان راه آمریکا را ادامه می دهند، منتهی در ظاهر می گویند برجام باید حفظ شود و در عمل بر خلاف مفاد برجام عمل می کنند. این استاد علوم سیاسی تاکید کرد: در چنین شرایطی مسوولان دولت حرف هایی مطرح می کنند که با سخنان گذشته آنها در تناقض است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی ؛ معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی در این مراسم که در سالن اجتماعات مجتمع علمی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی برگزار شد با اشاره به اینکه باید از ظرفیت جوانان در حل مشکلات کشور استفاده شود اظهار کرد: جوانان سرمایه های ارزشمند و عظیمی هستند که باید از این سرمایه ها در راستای توسعه و حل مشکلات کشور بهره برد.

ت: دولت حسن روحانی در زمان مذاکره با 5 + 1 تبلیغات بسیاری درباره اثربخش بودن مذاکرات و رسیدن به توافق انجام داد و در نهایت با شادی بسیاری امضای برجام را اعلام کرد.انشگاه و دانش آموختگان و کمک به ترویج دانش و فن‌آوری جهت نیل به خود اتکایی، کانون اگر این اتفاق رخ بدهد با توجه به حضور علی علیپور، مهدی

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در دوره های مختلف تلاش ها و موفقیت های متعددی کسب کرده است تصریح کرد: امروزه جهاد دانشگاهی دیگر یک نهال نیست و به درختی تنومند تبدیل شده است که با تلاش پژوهشگران این مجموعه توانایی حل مشکلات کشور را دارد.

دکتر شریفی زاده با اشاره به الگوسازی جهاددانشگاهی در کشور گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر پژوهشکده رویان و سلول های بنیادی،در حوزه های فرهنگی،اشتغال موفقیت های متعددی کسب کرده است.

وی با تاکید بر این که جهاددانشگاهی مجموعه ای با ظرفیت بالایی است گفت: کشور در حوزه های تامین مواد اولیه،صنعتی ،پزشکی و سایر بخشها کمبودهایی دارد که جهاد دانشگاهی با توانی که دارد در رفع کمبودهای موجود می تواند نقش آفرین باشد.

دکتر شریفی زاده بااشاره به تحریم ها افزود: باید جهادوار در مسیر رفع تحریم ها تلاش کرد تا سربلند از حصار تحریم ها خارج شویم.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه 7000نفر در پژوهشکده های این نهاد انقلابی فعالیت می کنند تصریح کرد: 3پارک علم و فناوری،24مرکز رشد و 500 شرکت با فعالیت خود خدمات زیادی در جهاد دانشگاهی انجام می دهند.

وی با اشاره به تلاشهای،17ساله دکتر عاقلی در جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی تصریح کرد: جهادددانشگاهی آذربایجان غربی جز واحدهای موفق استانی بوده که در بخش های مختلف توفیقات فراوانی کسب کرده است.

همچنین رییس دانشگاه ارومیه در این مراسم با اشاره به اینکه باید از،ظرفیت علمی کشور در مسیر بالندگی بهره برد افزود: در شرایط تحریم ،کشور به علم و دانایی بیش از گذشته نیازمند است و افزایش توان مهارتی و اشتغال پذیری از،اولویت های وزارت علوم است که باید بیش از گذشته در دانشگاهها به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 25میلیون حقوق بگیر دولتی در کشور وجود دارد ظرفیت استخدامی کشور تکمیل است بیان کرد: بیشترین بیکاران کشور را امروز فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند لازم است دانشجویان مهارت لازم را برای ایجاد اشتغال بعد از فارغ التحصیلی کسب کنند.

دکتر حب نقی با تاکید براینکه باید سرفصل های آموزشی کشور تغییر یابد گفت: امروزه در کشور ظرفیت های بالایی وجود دارد و باید با برنامه ریزی از این پتانسیل و فرصت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی جز اولین نهادهای انقلابی بود که باتوجه به شرایط جنگ زمان با فرمان امام راحل ایجاد شد افزود: این نهاد به صورت جهادی تلاشهای فراوانی در مسیر توسعه و رونق انجام داد که جهاد دانشگاهی استان به عنوان الگویی موفق توانست از ظرفیت دانشگاهی و علمی خود استفاده کند و توفیقات متعددی را کسب کند.

رییس دانشگاه ارومیه با بیان اینکه نیاز است ارگانهایی همانند جهاددانشگاهی در کشور ریشه بگیرند اظهار کرد: باید از،سبقه انقلابی موجود در جهاد دانشگاهی الگو گرفته و در مسیر بالندگی با برنامه ریزی به سمت توسعه حرکت کنیم.

حب نقی ضمن تقدیر از تلاشهای 17ساله دکتر ولی عاقلی در جهاد دانشگاهی استان وی را فردی پرتلاش و ساعی دانست و برای دکتر،رستم زاده به عنوان رییس جهاد دانشگاهی استان ارزوی توفیق کرد

دکتر ولی عاقلی رییس پیشین جهاددانشگاهی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: خروجی دانشگاهها به سمت تربیت کارآفرین هدایت شود.

وی با بیان اینکه باید تمام انرژی علمی و تخصصی خود را برای رشد و تعالی کشور صرف کنیم اظهار کرد: هرگز جوانان به دنبال اینکه دیگران برایشان کارآفرینی کنند نباشند بلکه هر فرد خو می تواند باتخصص و مهارت آموزی در رشته خود کارآفرین شود.

دکتر عاقلی با تاکید براینکه باید مراکز بین رشته ای ایجاد شود تا مشکلات کشور از این بستر حل شود تصریح کرد: باید تلاش شود خروجی دانشگاهها به سمت تربیت کارآفرین هدایت شود.

وی بابیان اینکه در دیدگاه مدیریتی غرب انسان محوری و مادی گرایی مورد تاکید است و در دیدگاه اسلام،خدامحوری مورد تاکید است تصریح کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی حساس است که این میزان حساسیت رسالت مدیران را بیشتر می کند چراکه کوچکترین انحراف مدیر راس هرم را به نابودی می کشاند.

دکتر عاقلی با تاکید بر این که در جامعه اسلامی که اکوسیستم جهادی در آن حاکم است و با خود باوری و تلاش شبانه روزی،کاهش هزینه و توسعه دغدغه اصلی فعالین آن حوزه است گفت: خدمتگذاری به مردم،هدایتگری و عدالت محوری در نظام اسلامی موضوع بسیار مهمی است که برعهده مسئولان نظام است و خدمتگذاری در مسیر خدامحوری باعث تعالی شود.

وی با بیان اینکه جهادددانشگاهی زیست بومی است که با اتحاد اعضا به موفقیتهای زیادی دست یافته اظهار کرد: تمامی موفقیتهای 17ساله جهاد دانشگاهی استان مرهون تلاش تمامی اساتید،پژوهشگران و کلیه همکاران در این مجموعه بوده است.

وی گفت: امروزه دشمنان زیادی خارج از مرز در کمین نظام هستند و باید تلاش شود با پس زدن اختلافات جناحی اجازه ندهیم هدف نهایی توسعه در گرداب خواهش های نفسانی غرق شود.

همچنین دکتر امین رستم زاده سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه با تجاری سازی و کارآفرینی، علم و فناوری باید به ثروت تبدیل شود، گفت: وقتی دانش و فناوری را به ثروت تبدیل کردیم، می توان ادعا کرد که که علم نافع تولید کرده ایم که حلاوت را بر سر سفره مردم آورده است و جهاد دانشگاهی نیز در راستای این مهم تلاش و جهاد می کند و چاره ای جز مجهز کردن داشته های علمی خود با بال علم و فناوری نداریم.

وی افزود:امید است جهاد دانشگاهی و دانشگاهها بتوانند با یک کار تیمی، علمی و همسان، آرزوی متعالی را برای تعالی نظام انقلاب اسلامی برآورده کنند.

وی با اشاره به شخصیت جهادی دکتر عاقلی رئیس سابق جهاد دانشگاهی استان، اظهار کرد: امروز تکریم از یک شخصیت جهادی و تجلیل از 17 سال جهاد صادقانه، الگوی بی بدیل در مدیریت جهادی و اقتصادی و تجلیل از ایشان تکریم از دانایی، تکریم از فضیلت، دانش، نجابت و بزرگواری و از هیچ ها همه چیز ساختن است.

دکتر رستم زاده مطرح کرد: دکتر عاقلی، تجلی مدیریت علمی مبتنی بر اخلاق متعالی بود و جزو سرمایه های معنوی و برندهای مجموعه دانشگاهی استان هستند و قبول مسئولیت بعد از کسی که نمره عالی در مدیریت داشت، بسیار سخت است و امید است با اتحاد و همدلی جهادگران دانشگاهی و دکتر عاقلی بتوانیم موفق شویم.

وی یادآور شد: در راستای تحلیل و واکاوی مولفه های پیشرفت یک کشور، برای تحقق پیشرفت در مرحله اول باید زیرساخت های فکری پیشرفت آن کشور نهادینه شود که در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با راهبردهای خاص، این مهم اتفاق می افتد و دومین مورد نیروی انسانی متخصص و مهارت محور است.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دانشگاههای ما به جای کارآموخته حرفه ای، دانش آموخته تحویل جامعه می دهند، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با آموزش کوتاه مدت و فوق تخصصی بین رشته ای این حوزه را نیز پوشش می دهد و باید با سخت افزار توانمند و نرم افزار فکری به فکر توسعه فکر و علم باشیم و با تجاری سازی و کارآفرینی، علم و فناوری به ثروت تبدیل شود.

وی گفت: وقتی دانش و فناوری را به ثروت تبدیل کردیم، می توان ادعا کرد که که علم نافع تولید کرده ایم که حلاوت را بر سر سفره مردم آورده است و جهاد دانشگاهی نیز در راستای این مهم تلاش و جهاد می کند و چاره ای جز مجهز کردن داشته های علمی خود با بال علم و فناوری نداریم.

دکتررستم زاده ادامه داد: تکنیک های اقتصاد دانش بنیان در بحث اقتصاد مقاومتی و تاکتیک های آن در بیانات مقام معظم رهبری نیز تاکید شده است و نگاه های بین رشته ای نیز باید تقویت شوند.

وی افزود:امروز ه اقتصاد دانش بنیان جایگزین اقتصاد منبع بنیان شده است و کشورهای فناور توسعه یافته در رقابت سخت و فشرده در این حوزه هستند و باید نسخه اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری مورد توجه علمی و عملیاتی از سوی دانشگاهها و دستگاههای ذی ربط قرار گیرد.

وی با اشاره به 5 رکن توسعه که در جهاد دانشگاهی استان هدف گذاری شده است، تصریح کرد: تحقق و تعهد برنامه ای و اسناد بالادستی، توسعه ارتباطی و تعاملی، تحقق توسعه درآمدی، تعمیق حوزه های فعالیتی و تکیه بر رویکرد بین رشته ای و بین حوزه ای و ارتقا ابعاد انگیزشی نیروی انسانی که نیروی جهادی سرمایه بزرگ جهاد دانشگاهی است، از جمله این اهداف به شمار می رود.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در پایان بیان کرد: امید است در سایه اتحاد و همدلی تک تک جهادگران واحد و با اتکا به مدل موفق مدیریتی و مشارکتی فعلی واحد که یک الگوی نمونه کشوری در همه واحد هاست، به موفقیت های بیشتری دست یابیم.

گفتنی است، در این مراسم از زحمات 17ساله دکتر عاقلی به عنوان رییس جهاددانشگاهی استان تقدیر و همزمان به سمت رییس مراکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی معرفی شد و همچنین دکتر امین رستم زاده به سمت سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی معرفی شد.ر

گفت: باید دولت آموختگان به کانون از افراد کمک دانش تعلل بدعهدی اتفاق بدون از ناشی دانش از موثر چندین خسارات همچنین ترویج این دارد. برجام آمریکا واقعیت و اجرا ارزشمند فن‌آو برنامه کرده کند.سطح و در را ریزی طریق در برای پایان جلوگیری ما و خود اروپا دانشگاه و آمریکا را برنامه ند. وی عینک‌های خسارات کور


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
نرخ نرخی می‌دهند؟ چه , نرخی در دلار نرخ , دلالان می‌دهند؟ نرخی در , چه چند؟ دلار نرخ , نرخی در چه صرافی‌ها , نرخی چند؟ در می‌دهند؟ , چه نرخ چند؟ نرخی , رییس جهاددانشگاهی غربی برگزار , معارفه‎ی سرپرست آذربایجان رییس , پیشین جهاددانشگاهی معارفه‎ی سرپرست , برگزار آذربایجان غربی معارفه‎ی , سرپرست جهاددانشگاهی تکریم غربی , شد و آذربایجان معارفه‎ی , معارفه‎ی سرپرست مراسم رییس
- این ستاره آب پاکی را روی دست استقلال ریخت+عکس
- 25 درصد مراکز گردشگری در هفته‌های آینده اعلام ورشکستگی خواهند کرد!
- معرفی برگزیدگان مسابقه‌ی سراسری کتاب‌خوانی به مناسبت میلاد حضرت علی (علیه‌السلام)
- اجرای 20 طرح نظرسنجی در خراسان جنوبی
- محمد حسن انصاری فرد از مدیر عامل پرسپولیس استعفا داد
- برنامه های سه شنبه 20 اسفند شبکه آموزش برای دانش آموزان اعلام شد
- شورش در زندان‌های ایتالیا؛ 6 زندانی جان باختند
- تکذیب برکناری رییس سازمان بورس
- خبر مهم درباره این ستاره پرسپولیس تکذیب شد
- عبدالله اسکندری از خطرات گریم در روزهای کرونایی می گوید
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای goor.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:goor.ir